ürdüç haberler

Çocuklarınızı Mutlu Edecek Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Bu yazımızda sizlere çocuklarınızı mutlu edecek banyo dekorasyonu örnekleri derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Kabul edelim çocuklarımız  da bizler de sıra dışı tasarımlar gördüğümüzde büyüleniyoruz. Rengarenk banyolar ve çocukların kalbini fetheden dekorasyonlar farklılığın yanı sıra özgünlük hissini de doyasıya yaşatıyor. Bir de o masum yüzlerinde hafif bir tebessüm görmenin güzelliği var tabii; ki bu duygu hiçbir şeye değişilmiyor. Bu yazımızda sizlere çocuklarınızı mutlu edecek banyo dekorasyonu örnekleri derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Sizce de banyo dekorasyonu beklentileri farklı bir boyuta taşımıyor mu? Banyonun duvarındaki oyuncakların dizilimi ve şıklığı dikkatimizi çeken ilk unsurlardan biri, çocuğunuzun banyoya girdiğinde yüzündeki o şaşkınlığı ve mutluluğu görür gibiyiz. Banyodaki rafların genişliği, depolama alanınızı verimli kullanmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca, rafların boyunun çocuğunuzun boyuna uygun olması kullanımda kolaylık sağlıyor.  Ahşaptan yapılmış tabure, çocuğunuzun banyo kullanımını kolaylaştırırken turkuaz renk seçimi ile alana canlılık ve farklı bir hava katılıyor.

Bir çocuğun dikkatini çeken en önemli dekorasyon unsuru canlı ve farklı renklerdir. Canlı ve farklı renkler, çocuğun banyoda geçireceği zamanı daha eğlenceli ve istekli kılacak güce sahiptir. Çocuğunuzun sevdiği renkleri seçebilir ve görseldeki gibi bir araya getirerek banyonuza rengarenk bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tasarımdaki lavabo gelenekselden öte bir modele sahip ve arkasındaki uzun ve geniş ayna ile mükemmel bir ortam oluşturmuş. Bu tasarımda kullanılan klozetin ve çocuklara özel lavabo modelinin şıklığı gözlerden kaçmıyor. Arka duvardaki yuvarlak oyukların banyoya kattığı farklılık, duvara lüks bir görünüm kazandırmasının yanı sıra depolama olarak  kullanılabilmesi bize ekstra alan kazandırıyor.

Görselini paylaştığımız bu banyo tasarımı sizce de çocuğunuz için banyodan ziyade bir oyun alanı gibi değil mi? Düşünsenize banyonun duvarında en sevdiği karakteri görünce çocuğunuz mutluluktan uçmaz mı? Dekorasyonda kullanılan küvet modeli, banyo saatini çocuğunuz için farklı bir seviyeye çıkarıyor. Kullanılan renkler sadece çocukların değil biz yetişkinlerin de dikkatini çekiyor. Lavabo tezgâhının genişliği ve kullanılan model banyoya sıradışı bir görünüm kazandırıyor.

Banyo dekorasyonunda bizler en çok fayans, raflar, küvet/duşakabin, klozet vb. gibi unsurlara dikkat ederiz. Sizlere örnek olarak sunduğumuz bu görselde dikkatleri üzerine çeken ilk bölme ise alışılmıştan farklı olarak tavan oluyor. Sizce de tavandaki dekorasyon banyonun havasını farklı bir çıtaya yükseltmiyor mu? Bu dekorasyon fikrinin banyoya benzersiz ve yaratıcı bir görünüm kazandırarak çocuklarımızın kalbini kazanacağına hiç şüphemiz yok. Ayrıca, banyo tezgâhının genişliği ve altındaki bölmeler depolama için harika bir alan oluşturuyor. Bu banyo dekorasyonu ile bir taşla tabiri caizse bir kuş sürüsü vurulmuş oluyor.

İlk görüşte 7’den 70’e herkesin içini ferahlatacak ve kendini özel hissetirecek bu banyo dekorasyonunu sizlere sunmadan edemedik.  Duvardaki ve zemindeki desenler gözleri kamaştırıyor. Dolapların modelleri ve renkleri alana farklı bir dokunuş kazandırmakla kalmıyor ayrıca kişisel eşyaların depolanması için de sağladığı alan, banyoyu kullanışlı hale getiriyor. Banyoda kullanılan ayna modeli alana canlılık katarken lavabo tezgâhının ölçüsü ve boyutu çocuklarımız için mükemmel bir konfor sağlıyor. Küvetin genişliği çocukların ve biz yetişkinlerin eğlenceli zaman geçirmesine olanak tanıyor. Bu dekorasyonda her şeyin eksiksiz bir şekilde düşünüldüğü net bir şekilde belli oluyor.

Ahşap desenli duvar kağıdı banyoya daha doğal bir hava katmış. Kullanılan duşakabin oldukça yaratıcı, duşakabinin genişliği sayesinde çocuklarımızın eğlenceli vakit geçirmesi de mümkün. Tabii camların üzerine çocuklarımızın sevdiği oyun veya çizgi film karakterini yapıştırarak onları şaşırtma ve mutlu etme şansını da değerlendirebiliriz. Ayna seçimi ve çerçevesindeki ahşap, duvarla uyum sağlayarak banyonun görünüşünü zenginleştiriyor. Lavabo tezgâhının altındaki bölmelerin genişliği depolama alanı sağlayarak bize kullanışlılık sunarken, canlı renkleriyle ortama farklı bir görünüm kazandırıyor. Çocuklarımızın dikkatini çeken ilk unsurlardan biri oyuncaklardır, bu görselde de duvarda ve zeminde oyuncak kullanımı, banyonun daha eğlenceli bir ortam haline gelmesine yardımcı olmuş.