ürdüç haberler

Evinize Aşık Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret

Bu yazımızda evinize fazla bağlı olduğunuzu gösteren işaretleri bulabilirsiniz.

Eviniz sizin kaleniz, sizi dış dünyadan soyutlayan yaşam alanınız zaman zaman hayatınızın merkezine oturabilir. Evdeki eşyalarınız, evinizin dekorasyonu ve evinizle ilgili herhangi bir detay dolayısıyla çok önemli hale gelebilir. Mesela duvarda gördüğünüz küçük bir renk değişimi sizi tedirgin edebilir, banyodaki fayansta küçük bir kırık sizi uykusuz bırakabilir ya da koltuklarda oluşan minimal deformasyonlar sizi alışverişe yönlendirebilir. Benzer hisler yaşıyorsanız siz de evinize aşık olabilirsiniz!

Diğer Evlere Fazla Meraklı Yaklaşıyor musunuz?

Evinize duyduğunuz tutku zaman zaman evinizin sınırları dışına taşabilir. Misafirliğe gittiğiniz başka bir eve normal bir kişiden daha çok ilgi gösteriyorsanız, mimari özelliklerine dikkat ediyorsanız, evdeki eşyaların renk uyumu hakkında sessizce görüş bildiriyorsanız ve istemeden de olsa kendi evinizle kıyaslıyorsanız evinize bağlı olduğunuzla ilgili bir işarete sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu davranışın yalnızca size özgü olmadığını da bilmelisiniz, özellikle kadınların ev konusunda aşırı bir hassasiyet gösterdiği bariz bir gerçektir.

Dekorasyon Fikirlerini Kaydediyor musunuz?

Evet evinizi beğeniyor ve çok seviyorsunuz. Yine de küçük farklılıklarla daha da güzelleştirebileceğiniz bir eviniz olduğunu düşünüyorsanız, sürekli dekorasyon fikirlerini inceliyor ve kaydediyorsanız evinize duyduğunuz aşkın somut bir hale aldığınızı söyleyebiliriz. Dekorasyon fikirlerine açık olmanız yaşam alanınızdaki konforunuzu arttırma çabasıyla da yakından bağlantılıdır, üstelik evinizin değerini arttırmanın da en geçerli yolu olarak kabul edildiği bilinmektedir. 

Banyonuzda Aksesuar Kullanıyor musunuz?

Evinize fazla sevgi duyuyorsanız evinizin her bir alanını en güzel hale getirmeye çalışabilirsiniz. Bu alanların başında da banyonuz gelir. Banyonuzdaki tüm vitrifiyeler ve bataryalar yeni olsa da bilirsiniz ki banyonuzu güzelleştirebilecek başka şeyler de yapabilirsiniz! Bu durumda banyonuzda aksesuar kullanmayı tercih etmeniz oldukça mantıklı bir yöntem olacaktır. Yeşil yapraklı bitkiler, banyonuzun hakim rengiyle uyum içerisinde sepetler, sabunlar, mumlar vb. aksesuarlara başvurma konusunda istekliyseniz evinize duyduğunuz bağlılığın yansımasını banyonuzda görebilirsiniz.

Evinizle Aranızda Duygusal Bağ Var mı?

Evinizin alanı sizin için artık yeterli gelmiyor, aileniz genişliyor ve ihtiyaçlarınız değişiyor ama başka bir eve çıkma fikri dahi sizi rahatsız ediyorsa ve üzüyorsa evinize gereğinden fazla bir bağlılık gösteriyor olabilirsiniz. Evinizi ilk bulduğunuz o an, evinize taşınma sürecindeki anılarınız, yaptığınız tadilatlar, dekorasyonu mükemmelleştirmek için harcadığınız çaba, o en sevdiğiniz kırlenti satın alışınız gibi anılar aklınızdan çıkmıyorsa evinizle aranızda gerçek bir bağ olduğunu söyleyebiliriz. 

Tadilatlar Konusunda Fazla mı Heveslisiniz?

Evinizi beğenmediğinizden değil, daha iyi hale geleceğinden emin olduğunuz için tadilat süreçlerine fazla ilgi gösteriyorsanız evinize karşı duyduğunuz bağlılığın oldukça güçlü olduğunu ifade edebiliriz. Ev yenileme için duyduğunuz merak tadilat biter bitmez farklı arayışlara girmenize neden olabilir, önce banyo sonra mutfak ve en sonrasında da uzayıp giden bir liste… Hepsi aynı noktaya işaret eder. Sürekli tadilatta olan evlerin sırrı da budur, sahipleri evlerinden duydukları memnuniyetsizlik nedeniyle değil evlerini daha iyi hale getirmek için uğraş verir.

Balkonunuz veya Bahçeniz Sizin İçin Ne Kadar Önemli?

Evinizin balkonu veya bahçesi sizin için çok önemliyse, alanı küçük ya da büyük olsun bu alanlar için tüm dekorasyon fikirlerinizi gözden geçiriyorsanız, balkon ve bahçe oturma gruplarına ilgi gösteriyorsanız, çiçeklerle donatıyorsanız bu alanları, nasıl aydınlatıldıkları sizin için oldukça önemliyse evinize gerçekten büyük bir bağlılık hissettiğinizi bilmelisiniz. Her bir köşesi için özen gösterdiğiniz evinizi güzelleştirmek için bitmek bilmeyen enerjiniz de bu söylemi doğrular niteliktedir. 

Sonuç olarak evlerimiz vaktimizin büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz, bize özel alanlardır. Bu alanlara duyduğumuz bağlılık belirli ölçüde konforumuzla ilgili olabilir. Yine de evimizi çok sevdiğimiz için de bazı kararlar almamız mümkün. İnsan doğası ve barınma ihtiyacı arasındaki ince çizgide ibre hep sizden yana olsun…