ürdüç haberler

En Romantik 6 Banyo Dekorasyon Örneği

Bu yazımızda birbirinden romantik 7 banyo dekorasyon örneğini sizlerle paylaşacağız.

Banyolar, dekorasyonu en çok ihmal edilen ancak en çok özen gösterilmesi gereken ev bölümlerinden biridir. Yorgun geçen bir gün sonrası dinlenmek, huzur bulmak ya da kendimize ayırdığımız zaman dilimini en keyifli şekilde geçirmek için banyolarımızın mümkün olduğunca özenli olmasına ihtiyaç duyarız. Bu nedenle banyo dekorasyonu dendiğinde yalnızca fayansların renginden, depolama alanlarının yeterliliğinden ve aksesuarların çeşitliliğinden bahsedilmesi doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Banyo dekorasyonu bütünsel bir algının yansımasıdır. Bu yazımızda birbirinden romantik 7 banyo dekorasyon örneğini sizlerle paylaşacağız.

1. 

“Romantik banyo dekorasyonu” veya “romantik banyo tasarımı” isteyenlerin bilmesi gereken en temel unsurlardan biri kırmızı rengin kullanımının zorunlu olmamasıdır. Kırmızı romantizmin rengi olsa da romantik banyoların atmosferi kırmızı rengin varlığına ya da yokluğuna indirgenemez. Örneğin, gördüğümüz bu banyo oldukça mütevazi tercihlerle romantikleşiyor. Yeşil yapraklı bitkiler ve ahşap ögeler başrolde. Sımsıcak bir atmosfer olduğu fotoğraftan bile belli oluyor. Sadelik ve yalınlık bu banyoya alışılmışın dışında bir romantiklik katıyor. Yorgun bir günün ardından kim bu sade ve iç açıcı banyoda zaman geçirmek istemez ki? 

2. 

Açık renk fayanslar, koyu renkli aksesuarlar, yeşil yapraklı bitkiler, dekoratif çiçekler ve elbette mumlar… Sade ve sade olduğu kadar huzur veren bu banyo, etkileyici bir romantizm barındırıyor. Romantik banyoların vazgeçilmezi olan geniş bir küvet, banyonun en dikkat çekici bölümlerinin başında geliyor. İskandinav tasarım esintileri net bir şekilde hissediliyor. Rahatlatıcı, sakin ve aynı oranda iddialı bir dekorasyon örneği arayanlar için bu fotoğraftaki banyonun mükemmel bir tercih olduğunu söylemek mümkün oluyor.

3. 

Böyle bir manzara eşliğinde güne veda etmek ya da yeni günü selamlamak başlı başına romantiklik beklentisini karşılıyor. Yine de dekorasyondaki detayların da etkisinin göz ardı edilmemesi gerekiyor. Geniş bir pencere, şık şamdanlar, farklı boyutlardaki mumlar, romantik banyoların vazgeçilmezi olan yeşil yapraklı bitkiler yine dikkat çekiyor. Bu kez küvet yerine jakuzi başrolde yer alıyor ve rahatlama hissiyatı maksimum seviyeye çıkıyor. Duvarlardaki doğal taşlar ortamın doğallığını arttırırken bu banyoda zaman geçirmek büyük bir ayrıcalığa dönüşüyor.

4. 

Ahşabın sıcaklığı gri tonlarını dengeliyor. Romantik mumlar ortama muhteşem bir hava katıyor. Küvetin tasarımı fonksiyonelliği ön plana çıkarırken lavabonun modern tasarımı tüm atmosferi hareketlendiriyor. Sade ama aynı oranda şık bir tasarıma sahip olan bu banyoda aydınlatmanın minimal özellikte olması dikkat çekiyor. Aydınlatma aksesuarlarından ziyade mumlardan destek alınması romantizm algısını bir üst noktaya taşımayı başarıyor.

5. 


Bembeyaz bir küvet, bembeyaz fayanslar, yemyeşil yapraklara sahip bitkiler ve ortamı ısıtan ahşap ögeler ilk bakışta dikkat çekmeyi başarıyor. Genel bir sadelik söz konusu ve bu sadelik hayatın kaotikliğine meydan okuyor. Tavanın eğimli olması ve bu eğimin geniş bir pencereyle taçlandırılması gün ışığının tüm cömertliğinin yaşanmasını sağlıyor. Kullanılan ayna ortama ferah bir hava katarken tercih edilen mobilyanın rüstik görünümü romantiklik algısını destekliyor. Gösterişten ve lüksten uzak olsa da romantik banyo tasarımlarının yaratıcılıkla da mümkün olabileceği gerçeği bir kere daha karşımıza çıkıyor. 

6.

Küvette gül yaprakları yok, yeşil yapraklı bitkiler de dekorasyonda kullanılmamış. Açıkçası görüldüğünde dikkat çeken büyüleyici bir manzaraya dair hiçbir ipucu da bulunmuyor. Peki bu banyo, tasarımı ile nasıl romantik olmayı başarıyor? İç açıcı renklerin kullanılması bu denli bir farklılık yaratabiliyor mu? Evet, romantik banyo tasarımları, standart kalıpların dışına çıkıldığında da elde edilebiliyor. Rustik tarza sahip çekmeceli dolap, aydınlatma amacıyla kullanılan gösterişli avize ve pastel renklerin uyumu banyolarda romantik bir atmosfer oluşturmak için yeterli olabiliyor.