ürdüç haberler

Villalar İçin Banyo Dekorasyon Örnekleri

Geniş ve gün ışığının cömertçe aydınlattığı yaşam alanları, bahçeleri ve muhteşem banyoları ile villalar hepimizin hayali olmayı sürdürüyor. Bu yazımızda villalar için banyo dekorasyon örneklerini bulabilirsiniz.

Müstakil evler, villalar ya da yazlıklar fark etmiyor; apartman hayatının doğası gereği karşılaşılan sınırlamalar bu konseptlerdeki yapılarda karşımıza çıkmıyor. Müstakil, sessiz, bağımsız bir yaşam vadeden bu yapılar dekorasyonları ile de birçoğumuza hayal kurdurmayı başarıyor. 

1. 

Villalarda yaşam, özgürlüğü de beraberinde getirir. Özellikle istenildiği gibi tasarlanan yapılar ev sakinlerinin benzersiz bir konfora ulaşmasını sağlayabilir. Fotoğrafta gördüğümüz banyo da bu söylemleri eksiksiz bir şekilde doğrular niteliktedir. Yarı açık, üstü kapanabilen bu banyo geniş bir alana sahip olması ile ferahlık arayanların beğenisini kazanabilir. Açık tonların kullanılması ve gün ışığını doğrudan alması bu banyoda vakit geçirmenin keyfini kat be kat arttırmaktadır. Ahşap tonları her zamanki gibi dekorasyona sıcak ve canlı bir hava katmayı başarmıştır. Küvet ise konforun temsilcisi olarak başrolünü korumaktadır. 

2. 

Gözlerinizi kapatın ve her daim güneşin etkisini hissettirdiği cennet köşelerinden birinde olduğunuzu hayal edin. Bu banyo tasarımı ilk bakışta biraz farklı gelse de bu banyoda geçirilecek zamanlar düşünüldüğünde keyifler yerine geliyor. Küvet banyodan bağımsız, yeşilliklerin ve doğanın içerisinde konumlandırılıyor. Beyaz ve açık tonların hakimiyeti ayna çerçevesinde ve tezgahta kullanılan koyu renklerle dengeleniyor. Küvetin bulunduğu alan gereği yemyeşil bir doğa ile kucaklaşmak mümkün oluyor. Mahremiyet konusu biraz tartışmalı, yine de bu tasarımı yapanların gerekli önlemleri aldığını sorgulamak doğru bir yaklaşım gibi görünmüyor. 

3.

Taş duvarlar, kirişlerde kullanılan kalın ağaç gövdeleri, şamdanlar, mumlar, geniş bir küvet… Bu banyo dekorasyon örneğini görünce kendinizi yeşilin tonlarını barındıran bir orman içerisinde hissedebilirsiniz. İlk bakışta biraz özensiz izlenimi yaratsa da banyodaki tüm detaylar ince bir planlamanın sonucu olduklarını belli ediyor. Küvetin yanındaki ahşap pencere doğanın içine bir yolculuk başlatıyor, dış dünyaya açılan ahşap kapı ortama huzur katıyor. Beyaz havlu takımları sadeliği vurgularken yanan mumlar ortamda romantizm rüzgarları estirmeye yetiyor. Bu banyo hem villalarda hem müstakil evlerde hem de çiftliklerde yaşamaya özendiriyor.

4. 

Çatı katında size özel bir banyo fikrine ne dersiniz? Tavanda geniş pencereler, mermer görünümlü fayanslar, yeşil yapraklı bitkilerle zenginleştirilmiş bir dekorasyon sizce de muhteşem değil mi? Peki ya koyu renk duvarların banyoya kattığı romantizm? Lavabonun alt kısmındaki mobilyanın sunduğu sıcaklık? Bu banyo dekorasyonu örneğini hangi açıdan ele alırsak alalım başarısını yadsımamız mümkün değil. Hem gösterişli hem de sade, hem iddialı hem de sıradan izler barındırıyor, hem lüks hem de tam olarak ihtiyaç duyulan… Birçok özellik tek bir mekanda başarıyla harmanlanıyor. 

5. 

Çok eski zamanlara gidelim sizinle, elektriğin henüz bu kadar yaygınlaşmadığı çok eski zamanlara… Göğe bakmanın en büyük hobi olduğu dönemlere… Düşünme eyleminin başlangıcına, sorgulama fitilinin ateşlendiği devirlere… Bu banyo dekorasyonu tek bir detayı ile dahi dikkat çekmeyi başarıyor. Duvarda yeşil yapraklı bitkiler yer alırken tavanda açılan bölme gökyüzünün ihtişamını içeriye taşıyor. Villaların en büyük avantajı olan tasarım özgürlüğü bir kere de karşımıza çıkıyor. 

6. 

Muhteşem bir banyoya sahip olabilmek için illa ki çok geniş alanlara ihtiyaç duyulmuyor. Dar alanlar doğru değerlendirildiğinde de benzersiz bir banyo keyfi yaşanabiliyor. Bahçeye açılan geniş bir pencere önünde konumlandırılan rustik bir küvet ortamın şıklığını arttırıyor. Sadeliğin hüküm sürdüğü bu tasarım örneğinde ahşap tonlarına atıfta bulunan duvar renkleri de dikkat çekiyor.