ürdüç hakkında
HAKKIMIZDA

1966 yılında Sakarya Akyazı’da 28m2 bir dükkanda, 500 çeşit nalburiye malzemesi ile ticari hayatına başlayan Hüseyin Hüsnü Ürdüç, ailesinde kuşaklar boyu aktarılacak ticaret kültürü meşalesini ilk ateşleten kişi oldu. 1999 yılına kadar bir şahıs şirketi formatında ilerleyen bu ticari girişim, bu yılda limited şirkete dönüştü. Hüsnü Ürdüç  şirketin yönetimini dört oğluna devrederek emekliye ayrıldı.

2002 yılında 800m2 kapalı alana sahip yeni mağazasında, nalburiye formatından yapı markete geçiş yapan Ürdüç ailesi, ürün ve hizmetlerini genişleterek, büyüme hızlarını arttırdılar. 28m2’den başlayan bu ticari girişim, bir nesil sonra bir aile şirketine dönüşerek, 1000m2 kapalı alana sahip bir mağazaya ve 4000 çeşit ürünü kapsayacak ölçülere genişledi. 

Yıllar boyunca ilçenin çeşitli yerlerindeki açık depolama alanlarında ticaretini yürüttükleri kaba inşaat malzemeleri satışı ve yapı market sektörüne hakimliklerini, ticari hayatları boyunca yapmış oldukları arazi yatırımları ile birleştirerek, 2015 yılında konut inşası alanda da faaliyet göstermeye başladılar. Kendi yatırım arazileri üzerinde, yıllardan  gelen tecrübe ile yapmış oldukları yatırımların talep görmesi şaşırılacak bir durum değil. Akyazı’da 1100m2 kapalı mağaza alanı inşasına hazırlanan Ürdüç ailesi, 3. nesilde artık uzman oldukları yapı market sektörünü bu mağaza ile taçlandırmayı, ayrıca açık depolama alanlarını da Kuzuluk mahallesinde 6500m2 açık alana sahip bir kaba inşaat malzemesi merkezinde toplamayı hedeflemektedir. 

1966 yılında başlayan bir kişisel ticari girişim, Ürdüç soyadının 3. kuşak girişimcileri ile markalaşma sürecine girmiş, Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektöründe, öz sermayesinden gelen arazı yatırımları, kaba inşaat sektöründeki tecrübeleri ve gelenekselleşen yapı market hizmeti ile hem müşterilerine hem de sektördeki diğer firmalara hizmet vermektedir. Yıllar boyu gelişen ve değişen ticari şartlara uyum sağlayacak kadar esnek ve dinamik kalmayı başarabilen Ürdüç ailesi, kendilerine o küçük dükkandan miras kalan, güven ve müşteri memnuniyetine dayalı eski usul ticaret anlayışına da onurla sahip çıkıyor.